• -

רפלקסולוגיה לכלבים


טיפולי רפלקסולוגיה לכלבים הינם מושג חדש יחסית, המבוסס על טכניקות כלליות של רפלקסולוגיה.

רפלקסולוגיה היא שיטת טיפול הוליסטית המבוססת על עיסוי ולחיצות בכפות הרגליים והידיים. מקורה של המילה רפלקסולוגיה במונח רפלקס , משום שהיא מבוססת על תהליכי תגובה לגירוי.

הנחת היסוד העומדת בבסיס הטיפול הרפלקסולוגי היא שכפות הרגליים פועלות כאזורי השתקפות (reflexion) של הגוף כולו.

לכל איבר בגוף, אזור מקביל בכף הרגל. עבודה על אזור הרפלקס שבכף הרגל עוזרת לאיבר לתפקד טוב יותר ובכך בעצם תומכת בתהליך הטבעי של הגוף לרפא את עצמו.

לכן, לחיצה ועיסוי של הנקודות הרגישות בכפות הרגליים, יכולים להשפיע על פעולת המערכת הגופנית כולה.

כשהלחץ משתחרר, חוכמת הריפוי של הגוף מתחילה לפעול, ולכן, מערכת החיסון, מערכת העצבים ובלוטות הגוף פועלות באופן יעיל יותר.

תוך כדי הטיפול, קצב הנשימה והלב יורד ומערכת העצבים מתחילה להירגע. הפעילות החשמלית של המוח יורדת והכלב נכנס למצב מדיטטיבי, מה שמביא את התאים בגוף, להתחדש בעצמם.

לכלבים יש נקודות רפלקסולוגיה סביב כפות רגלייהם, ואפשר ע"י גירוי של אותם נקודות, לשפר את זרימת הדם, לאזן ולהרגיע את הכלב.

עיקרון הטיפול זהה לטיפול בבני אדם, לחיצות חוזרות על נקודת תגובה, מגביר את זרימת הדם לאזור מקביל, ולחיצה עמוקה בלתי משתנה על נקודת תגובה מפחית את זרימת הדם ומגביר את חוסר התחושה באזור המקביל.

לדוגמה: אם לכלב יש עצירות, לחיצות עמוקות בנקודות התגובה של אזור המעי יזרים דם למעי וישפר את היציאות של בעל החיים, ולהפך, עיסוי עדין בנקודות אלו, ירגיע את המעי ויפסיק את השלשול.

טכניקה

צעד 1: חשוב שהכלב יהיה בישיבה/שכיבה, כשהוא מרגיש נוח ורגוע, וכשאתה יושב/שוכב לצידו. אם הכלב לא יהיה נינוח, יהיה כמעט בלתי אפשרי לגעת בכפות רגליו.

צעד 2: בהתחלה תניח את ידך על כף רגלו של הכלב. אם הוא לא מתנגד, באמצעות האצבע או האגודל (מה שנוח לך), תתחיל להפעיל לחץ חוזר על עצמו –בתקיפות אך בעדינות- על כף רגל אחת בכל פעם.

צעד 3: תעסה ועדינות כל אחת מהכריות בכף רגלו, וכן בין הכריות. אם הכלב נורא נהנה, אפשר להמשיך ולעסות את כל כף הרגל, ולעלות לכיוון הברך (גם להם יש, כמו לבני אדם, נקודות רפלקסולוגיות מדביב לקרסול).

רוב הכלבים מאוד אוהבים את הטיפול, וזאת הזדמנות בשבילך לשמור על איזון בבריאותו של חברך הטוב.

אלנה גולצמן אלמירון - רפלקסולוגית רגשית ומתקשרת

פריון - הריון - לידה

תמונה: https://www.pinterest.com/pin/81627811969848474/?lp=true


54 צפיות0 תגובות